Ekonomiczna instalacja centralnego ogrzewania

Pytania lub uwagi dotyczące działania i modyfikacji Forum.

Ekonomiczna instalacja centralnego ogrzewania

Postprzez Joanna » Pn lis 20, 2017 14:57

Projektując instalację dodatkowego sterowania do urządzenia gazowego na ogół mówimy o luksusie wynikającym z jego uwzględnienia. I słusznie dzięki programatorowi elektronicznemu, możemy bowiem dość dokładnie dostosować pory pracy do naszych uwarunkowań. Ale można także wspomnieć, iż programator tygodniowy pozwala nam wyłączenie kotła, w takich porach, w których nie oczekujemy większej temperatury w mieszkaniu. Jakie godziny uwzględniamy? Mogłaby to być oczywiście noc: bez problemu możemy nastawić temperaturę w całym domu na 19, lub 18 stopni. Nie musimy się obawiać, że rankiem, budząc się będzie dość zimno w budynku sterownik można bowiem nastawić, aby włączał grzanie załóżmy godzinkę przed planowaną porą. Inną porą, kiedy można obniżyć temperaturę w mieszkaniu jest okres, kiedy idziemy do roboty. I znów, tak jak z rankiem konfigurator możemy nastawić tak, by podkręcił temp. w domu do określonego poziomu zanim przyjdziemy do mieszkanka.
Piec nie funkcjonuje, w porach, kiedy jest to zbytkowe, a my w ogóle tego nie zauważamy. Zdecydowanie można tylko uzupełnić, że z wielokrotnym, mocnym redukowaniem ogrzewania w domu musimy uważać. Jeżeli mieszkanie mocno się schłodzi, cena jego ponownego podgrzania mógłby zniwelować zyski będące z czasowego obniżenia temperatury. Oczywiście dominuje teza, aby nie zbliżać się do skrajności.
Wiele projektów budowlanych, uwzględnia założenie w domu kominka. Czasami zdarza się, że jest to zasadnicze źródło podgrzewania w budynku.
Jeżeli zdecydowaliśmy się na to, aby nasz bajer ogrzewał cały dom, musimy dodatkowo skoordynować go z systemem Dgp. Niezbędna będzie wtedy dobra cyrkulacja tlenu. Powietrze do kominka doprowadzane jest otworami u dołu. Następnie jest nagrzewane i przenosi się do okapu. Stąd poprzez otwór w okapie odprowadzane jest odpowiednimi rurami do różnych pomieszczeń. Ujścia z przewodów znajdują się zwykle przy stropie, ale czasem też w ściankach lub podłodze. Na wyjściu montuje się anemostaty. By rozkład rur był dobrze zamaskowany warto pomyśleć o nim na w okresie projektowania.
Żeby ciepłe powietrze z kominka rozchodziło się szybciej po wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu, również tych znajdujących się dalej od kominka, warto jeszcze zainstalować wentylator, czyli specjalny nawiewnik, dedykowany do transportowania ciepłego powietrza. Jeżeli nasz dom jest nie duży i długość kanałów nie przerasta kilku metrów, to może być nie mechaniczny ruch gorącego powietrza.
Zobacz ciekawostkę http://www.dywanex.com.pl/content/wyb%C3%B3r-dywanu-dla-twojego-dziecka-0
Kanały, którymi przemieszcza się gorące medium muszą być zaizolowane, aby nie było pożaru.
Jeśli wykorzystamy te wszystkie zagadnienia, to grzanie będzie wydajniejsze. Korzyścią będą niższe wydatki na ogrzewania, ponieważ zużywamy tylko drewnem ewentualnie peletem .

Zajrzyj https://www.instalacyjna.com.pl/index.php/ogloszenia/instalacje-hydrauliczne-uslugi
Joanna
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 14:57

Postprzez » Pn lis 20, 2017 14:57

 

Powrót do Aktualności | Regulamin | FAQ | Propozycje | Skargi | Błędy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron